Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/rolnictwolanding/domains/ewerasat.pl/public_html/wp-content/themes/magazine/options/php-po/php-po.php on line 187 Czy Windows Defender to dobry wybór? | Ewera sat

Czy Windows Defender to dobry wybór?

Antywirus

Obecność antywirusa w naszym systemie jest w pewnym sensie przyznaniem się do sromotnej porażki. Przyjmujemy, że nie mamy zupełnie kontroli na wykonywanym kodem na komputerze oraz pewności co do samego pochodzenia. Poza tym, nasz system albo nie gwarantuje nam kontroli dostępu, albo jest ona naprawdę niegodna naszego zaufania. W świecie idealnym antywirus jest jest potrzebny, nawet, gdy samych wirusów są miliony. Niestety w świecie idealnym nie żyjemy. Wystarczy tak naprawdę wyjrzeć za okno, aby sobie o tym wszystkim przypomnieć.

Zapotrzebowanie na antywirusa

Samych potencjalnych scenariuszy wykorzystania komputera z systemem Windows jest tak wiele, że nie da się doprawdy stworzyć wspólnej, bezpiecznej uniwersalnie konfiguracji, która pozbywa się wirusy racji bytu. W zasadzie to niemal każde ustawienie może się okazać dla jednych blokadą racjonalną, a dla innych – kulą paraliżującą u nogi pozbawioną kompletnie sensu. Przesuwając margines w tenże sposób wprowadzimy samo zapotrzebowanie nasze na antywirusa. Z tego właśnie powodu oraz celem samej ochrony przez zagrożeniami nieznanymi Microsoft zintegrował – Windows Defender.

Windows Defender jednak nie wzbudza zaufania. Wiele osób się decyduje na instalację innego antywirusowego narzędzia. Można tu się wdawać w polemikę czy też jest to tak naprawdę uzasadnione kiedykolwiek. System Windows przez naprawdę długie dekady swoich użytkowników przyzwyczajał. że oferuje mniej więcej trzydzieści proces oprogramowania, które jest potrzebne do pracy codziennej przez co uchodzi dalej za naturalnej, że instalacje świeżą systemu zasilić należy zbiorem różnorakich programów i to w tym właśnie także antywirusem. Oczywiście zdania są mocno podzielone. Wiadomo, że jednym do gustu przypada to oprogramowanie, a innym zupełnie nie. Jest to całkiem normalne. Musimy to mieć na uwadze. Jest to kwestia gustu, a powszechnie wiemy przecież, że o gustach się nie dyskutuje. Powinniśmy mieć to jak najbardziej na uwadze.